Online Veri Tabanları

Elektronik ortamda yer alan bilgi kaynaklarına erişim sağlamak amacıyla oluşturulan bu siteden Kütüphane ve Bilgi Merkezi'mizin abone olduğu ücretli/ücretsiz veri tabanlarına erişim sağlanmıştır. Okulumuz içinde bulunan bilgisayarlardan ilgili kaynaklara direk olarak erişebilirsiniz. Ayrıca okulumuz dışından da ilgili kaynaklara Kısım Kütüphanelerimizden alacağınız "kullanıcı adı" ve "şifre" ile erişebilirsiniz.

Kullanım için logoların üzerine tıklayınız.


 

   
EBSCOhost internet üzerinden erişilen güçlü bir online referans sistemidir. Okullar için hazırlanmıış içeriğinde öğretmenler, öğrenciler için seçilmiş bir çok veri tabanı bulunmaktadır.   Fizik, matematik, mühendislik, teknoloji, eczacılık, tıp, biyoloji, psikoloji, eğitim,işletme, kimya ve beşeri bilimlerden yaklaşık 1165 dergiye 1997 den beri tam metin erişim sağlar.   Elsevier yayınevinin çıkarmış olduğu fen, mühendislik, tıp ve beşeri bilimler ile ilgili 2500 den fazla hakemli dergiye ve 11.000 den fazla kitaba tam metin erişim olanağı sağlar. Kullanım kılavuzu için tıklayınız.
   
ISI Web of Knowledge platformu aracılığıyla ISI Citation Indexes’a internet aracılığıyla erişim hizmeti sunmaktadır. Söz konusu Atıf Indeksleri (ISI Citation Indexes) dünyanın önde gelen fen bilimleri, sosyal bilimler ile sanat ve insan bilimleri yayınlarından oluşturulan çoklu disiplinde, yüksen kalitede araştırma bilgisini sağlamaktadır.Kullanım kılavuzu için tıklayınız.   ULAKBİM'de, 1990'ların başından bu yana çeşitli konu alanlarında Türkçe veri tabanları üretilmektedir. Türkçe veri tabanları, bir yandan akademisyenlerin Türkçe bilimsel süreli yayınlarda çıkan makaleleri tek bir arayüzden hızlı bir şekilde tarayabilmelerini mümkün kılmakta, diğer yandan ise yayın niteliğinin yükselmesine katkı sağlamaktadır.   “Britannica School Edition” (BOLSE) okul öğrencilerinin ve öğretmenlerin öğrenme gereksinimlerini karşılamak üzere tasarlanmış çok özel bir çevrimiçi kaynaktır. Yaşlara özel dört farklı öğrenim alanı (aşağıda gösterilen) kendine güven yaratan ve devamlı buluşu teşvik eden ilgi çekici birçok öğretme ve öğrenme malzemesi içermektedir.
© 2017 TED Ankara Koleji Kütüphane ve Bilgi Merkezi, library@tedankara.k12.tr